راهنمای ثبت سامانه خبری (ثبت پیوست الکترونیکی رسانه های دارای مجوز)

راهنمای ثبت پیوست الکترونیکی رسانه‌های دارای مجوز

      صاحبان امتیاز رسانه‌های دارای مجوز به قرینه مجوز موجود می‌توانند به صفحه خود در سامانه جامع رسانه‌های کشور مراجعه و نسبت به درج مشخصات سامانه خبری مرتبط با رسانه مجوزدار خود اقدام نمایند و به این ترتیب به فعالیت پیوست الکترونیکی رسانه خود رسمیت ببخشند. بدیهی است با استفاده از این امکان، پیوست الکترونیکی رسانه‌های دارای مجوز نیاز به اخذ مجوز مستقل نخواهد داشت.

 

      صاحبان امتیاز رسانه‌های دارای مجوز اعم از مکتوب یا الکترونیکی، می‌توانند سامانه‌های خبری و پیوست‌های الکترونیکی متعلق به رسانه خود را به صورت رسمی ثبت و معرفی نمایند. این پیوست‌های الکترونیکی ممکن است به صورت یکی از انواع زیر منتشر ‌شوند:

الف) «سکو» (پلتفرم)

ب)  «کارافزار» (اپلیکیشن)

 

برای این منظور لازم است صاحب امتیاز در صفحه کاربری خود اقدامات زیر را انجام دهد.

  1. در بخش «مجوزها – فهرست مجوزها» با کلیک کردن روی نام رسانه، وارد صفحه «مشخصات مجوز» شود.

 

   2. در بالای صفحه روی عبارت «سامانه خبری» (اولین گزینه از سمت چپ) کلیک کند.

 

3. در پنجره باز شده یکی از انواع سامانه خبری تحت عنوان     یا   را انتخاب نماید.

4. در صورت انتخاب «برسکو» ابتدا در بالای صفحه نوع برسکو را از میان پلتفرم‌های موجود مانند پیام رسان‌های «ایتا» ، «روبیکا» ، «بله» ، «سروش» و یا «سایر موارد» انتخاب کند.

5. سایر مشخصات سامانه خبری از جمله: عنوان، تعداد دنبال کننده، کدملی مدیر سامانه، نشانی و تلفن دفتر، لینک مرتبط و توضیحات تکمیلی را در جدول مربوطه درج نماید.

 

  • نکته : «مدیر سامانه» می‌تواند همان «مدیرمسئول» رسانه باشد. لیکن صاحب امتیاز رسانه دارای مجوز در صورت صلاحدید اختیار دارد فرد دیگری را که از قبل در سامانه جامع رسانه‌های کشور ثبت نام کرده، برای این مسئولیت معرفی نماید.

   6. در صورت انتخاب «کارافزار» نیز مشخصات سامانه خبری را مطابق مراحل فوق الذکر ثبت می‌نمایند.

7. با زدن دکمه   مشخصات پیوست الکترونیکی رسانه دارای مجوز، در سامانه جامع رسانه‌های کشور ثبت می‌شود و برای عموم نیز قابل مشاهده خواهد بود.

 

سامانه جامع رسانه‌های کشور
معاونت امور رسانه و تبلیغات
تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان هشتم، شماره 15
تلفن خانه مرکزی : (+9821) 84095000
Privacy Policy