۱۳۹۵/۱۲/۱۶ ۱۳:۲۵:۴۳

68 رسانه جدید مجوز گرفتند

دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از صدور مجوز انتشار‌ 68 رسانه و تغییر وضعیت 96رسانه مکتوب و الکترونیک در جلسه امروز این هیات خبر داد.

دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از صدور مجوز انتشار‌ 68 رسانه و تغییر وضعیت 96رسانه مکتوب و الکترونیک در جلسه امروز این هیات خبر داد.

 

علاالدین ظهوریان، گفت: در جلسه امروز هیات نظارت بر مطبوعات ضمن طرح موضوعات نظارتی در حوزه رسانه های مکتوب و الکترونیک٬ شماری از تقاضاهای صدور مجوز نشریات مورد بررسی قرار گرفت که طی آن 68 رسانه مجوز انتشار دریافت کردند و تقاضای تغییر وضعیت، تغییر صاحب امتیازی و تغییر مدیرمسوولی 96 نشریه مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی همچنین با اشاره به موارد نظارتی مطرح شده در جلسه امروز افزود : هیات نظارت بر مطبوعات تخلف روزنامه «شاخه سبز» را به دلیل انتشار مطلب طنزی حاوی عبارات موهن درباره ساکنان یک منطقه در قم، محرز دانست و پرونده این روزنامه را مستند به بند 4 ماده 6 قانون مطبوعات، به دادگاه ارجاع کرد. همچنین روزنامه های 90 و «وطن امروز» به دلیل بی توجهی به اصل وحدت اسلامی، عطف به بند 4 ماده 6 قانون مطبوعات تذکر دریافت کردند و پرونده روزنامه «وطن امروز» بابت انشار مطلبی با عنوان «پسابرجام و نعل‌های وارونه» مصداق اهانت به روحانیت قلمداد شد و عطف به بند 8 ماده 6 قانون مطبوعات، به دادگاه ارجاع شد.

سامانه جامع رسانه‌های کشور
معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان هشتم، شماره 15
تلفن خانه مرکزی : (+9821) 84095000
Privacy Policy