۱۳۹۹/۰۹/۰۴ ۱۷:۲۴:۱۹

نماینده مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات: نماینده رسانه‌ها باید فراجناحی عمل کند

نماینده مجلس شورای اسلامی در هیات نظارت بر مطبوعات ضمن بازدید از روند برگزاری انتخابات نماینده مدیران مسئول، درباره تمهیدات امنیتی هجدهمین انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، اظهار کرد: با ساز و کارهایی که اتخاذ شده، به صحت و سلامت انتخابات خوشبین هستم.

به گزارش دبیرخانه هیات نظارت بر انتخابات، غلامرضا منتظری، نماینده مجلس شورای اسلامی درهیات نظارت بر مطبوعات اظهار کرد: نماینده منتخب مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات باید بداند که امانتی در اختیار دارد و این امانتی که در پرتو آراء عمومی به دست آمده، فرصتی برای خدمت صادقانه و سازنده است.

منتظری در پاسخ به این پرسش که چه توصیه‌ای برای نماینده منتخب مدیران مسئول دارد، خاطرنشان کرد: هر انسانی در هر عرصه‌ای که بار مسئولیت برعهده‌اش گذاشته می‌شود، طبیعتا از دیدگاه دیگران بیشتر مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت؛ لذا باید از هر جهت ضریب دقت، هوشمندی و ژرف‌اندیشی خود را در اتخاذ تصمیمات افزایش دهد و همچنین باید همواره در این اندیشه باشد که امانتی در اختیار دارد و این امانتی که در پرتو آراء عمومی به دست آمده، فرصتی برای خدمت صادقانه و سازنده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یادمان باشد اگر به مسئولیت‌ها نگاه امانت داشته باشیم، آن را حفظ و از آن حراست و سعی می‌کنیم به دیگران درست تحویل بدهیم. همچنین احساس وابستگی به آن نداریم و چون امانت است می‌دانیم که روزی از ما باز پس گرفته می شود؛ اما اگر به مسئولیت به چشم طعمه نگاه کنیم، حس مالکیت خواهیم داشت و آن زمان واژه «من» متولد می‌شود که زنگ خطر است.

منتظری خاطرنشان کرد: نماینده منتخب باید هر از گاهی با شماری از افرادی که در انتخاب او نقش داشته‌اند در جلساتی به ارزیابی و تحلیل بنشیند. وقتی مجموعه‌ای آستین همت بالا زده و این مسئولیت سنگین را به یک نفر سپرده است، انتظار می‌رود که بر مبنای اصل فرهنگ پاسخگویی، با برگزاری نشست‌های منظم هم به رشد خود کمک کند و هم اینکه در کوله‌بار تجربه‌اش پیشنهادهای دیگران را نیز به همراه داشته باشد تا وقتی در هیات نظارت بر مطبوعات لب به سخن باز می‌کند با تکیه بر داده‌های ارزشمند علمی و تجربی باشد؛ چراکه نتیجه تصمیمی که اتخاذ می‌کند به همه اهالی مطبوعات برمی‌گردد.

منتظری با بیان اینکه «نماینده منتخب باید صدای رسای رای‌دهندگان باشد» اظهار کرد: نماینده منتخب باید پرچم عدالت و انصاف را بر بام اندیشه خود به اهتزاز درآورد. او باید بتواند بدون هیچ حب و بغضی، چتر حمایتی خود را باز کند و به این فکر نکند که آیا می‌خواهد در دوره بعد حضور داشته باشد یا نه؛ چراکه در این صورت عصای احتیاط به دست میگیرد و شجاعت او کمرنگ می‌شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی در هیات نظارت بر مطبوعات در پایان تصریح کرد: زمانی از حضرت علی (ع) پرسیدند که چگونه نمازمان را با حضور بخوانیم؟ حضرت پاسخ دادند که تصور کنید آخرین نماز شما است.‌ نماینده منتخب نیز باید تصور کند این آخرین فرصتی است که فرصت خدمت به اهالی مطبوعات در اختیار او قرار گذاشته شده است. اگر ثمره حضورش خوب بود حتماً می‌تواند در ادوار بعدی اعتماد جامعه هدف را به خود جذب کند.

سامانه جامع رسانه‌های کشور
معاونت امور رسانه و تبلیغات
تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان هشتم، شماره 15
تلفن خانه مرکزی : (+9821) 84095000
Privacy Policy